HOKEJ SANOK: Marcin Kolusz zagra w Sanoku!

SANOK. Lada dzień kontrakt z Ciarko KH Sanok podpisze Marcin Kolusz, reprezentant Polski zwiąże się przynajmniej dwuletnim kontraktem. Od stycznia nowotarżanin będzie wolnym zawodnikiem, na okres kilku miesięcy zostanie wypożyczony z macierzystego klubu.

W ostatnich dniach zainteresowanie Koluszem wykazywali działacze GKS-u Tychy, zawodnik jednak zdecydował się na grę w drużynie Sanoka. 26-letni zawodnik dołączy za tydzień do trenujących już zawodników Ciarko KH.

Marcin Kolusz urodził się 18 stycznia 1985 roku w Limanowej. Ma 185 wzrostu, waży 82 kg. Mistrz Polski 2010, zdobywca Pucharu Polski 2005. Ma za sobą występy w kanadyjskim Vancouver Giants, czeskich HC Ocelari Trinec, HC Havirov, HC Prostejov oraz w słowackim HK SKP Poprad.

W poprzednim sezonie rozegrał 35 spotkań w PLH, zdobywając w nich 31 punktów za 10 goli i 21 asyst. Na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Kijowie dywizji 1 rozegrał 5 spotkań i zanotował 6 punktów (2 gole, 4 asyst) – najwięcej w drużynie.

Na początku przyszłego tygodnia wyjaśni się kwestia gry w Ciarko KH Sanok dwóch reprezentantów Francji, Nicolasa Bescha i Teddyego Da Costy.

S. Królicki

źródło: ww.hokej.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>