Kadrowicze dołączyli do trenujących zawodników KH Sanok

Do trenujących trzeci tydzień hokeistów Ciarko KH Sanok dołączyli kadrowicze, którzy mięli dwa tygodnie dłuższe urlopy. Przed sezonem hokeiści z Sanoka rozegrają 9 meczów sparingowych, w tym dwa z ekstraligowymi zespołami ze Słowacji. Do drużyny może dołączyć jeszcze dwóch zawodników.

W sobotę zgodnie z zapowiedziami kontrakt podpisał reprezentacyjny obrońca Paweł Skrzypkowski. Dzisiaj do trenujących zawodników dołączył bramkarz Daniel Kachniarz, który także związał się rocznym kontraktem. Mimo ofert z innych zespołów w Sanoku zostanie Martin Vozdecky, mający jeszcze przez rok ważny kontrakt. Do zdrowia wrócili Michał Radwański Tomasz Malasiński, którzy trenują z pełnym obciążeniem.

Wszystko wskazuje, że w Sanoku nie zobaczymy Nicolasa Bescha i Teddyego Da Costy. Obaj otrzymali z klubu satysfakcjonujące oferty, lecz ostatnio nie odzywają się gdyż mocno szukają klubów w Szwecji i Finlandii.

Do trenującej ekipy z Sanoka w najbliższych dniach dołączyć mają obrońcy Dawid Maciejewski i Łukasz Bułanowski (obecnie powrócił do Warszawy w sprawach szkolnych). W obu przypadkach klub porozumiał się z zawodnikami, teraz pozostaje kwestia wypożyczenia z macierzystych klubów.

- Jesteśmy w przygotowaniu 8-tygodniowym, teraz leci trzeci tydzień naszej pracy. Do drużyny dołączyła grupa zawodników, która reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Kijowie. Na ten moment, można powiedzieć, że drużyna jest prawie w komplecie. Być może uzupełnimy drużynę jednym lub dwoma zawodnikami. Więc pomału będziemy kompletować ten skład. Treningi przebiegają prawidłowo, chłopcy pracują solidnie. W tym roku roku rozpoczęliśmy treningi tydzień wcześniej. Pierwsza część treningów to przede wszystkim wytrzymałość aerobowa. Drugi etap będzie ukierunkowany na wytrzymałość szybkościową i dynamikę. Treningi mamy urozmaicone, mamy zajęcia z kickboxingu, aerobiku, na rowerach. Mamy bardzo mocne obciążenie, pracujemy po 5-6 godzin dziennie – wyjaśnia Marek Ziętara, drugi trener Ciarko KH Sanok.

- Później zawodnicy dostaną urlopy i po nich zaczynamy treningi na lodzie. Mamy przygotowany plan meczów kontrolnych. Rozmawiamy jeszcze z drużynami z Białorusi i Łotwy, by dołączyły do turnieju o Puchar Burmistrza Sanoka. Czekamy też na terminarz Pucharu Polski i ligi – dodaje Ziętara.

Plan sparingów Ciarko KH Sanok:
29.07.2011 KS KTH Krynica – Ciarko KH Sanok
02.08.2011 Ciarko KH Sanok – ComArch Cracovia Kraków
05.08.2011 ComArch Cracovia Kraków – Ciarko KH Sanok
11-13.08.2011 Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka
(Ciarko KH, HC Banska Bistrica, ?, ?)
17.08.2011 MHC Martin – Ciarko KH Sanok
19.08.2011 Ciarko KH Sanok – HK Dukla Michalovce
23.08.2011 HK Dukla Michalovce – Ciarko KH Sanok

Sebastian Królicki
www.hokej.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>