Ofensywa transferowa trwa… Skrzypkowski zagra dla Sanoka?

SANOK. Paweł Skrzypkowski wychowanek Stoczniowca Gdańsk będzie wypożyczony na rok do Ciarko KH Sanok. – Porozumiałem się z sanockim klubem, zostały niuanse, które już w niedziele przed podpisaniem kontraktu zostaną ustalone. Wszystkie papiery ze Stoczniowca mam i będę mógł zostać za darmo wypożyczony – wyjaśnia popularny „Skrzypek”.

Paweł Skrzypkowski urodził się 1 kwietnia 1986 roku. Mierzy 187 cm, waży 93 kg. Jest wychowankiem Stoczniowca Gdańsk i absolwentem SMS Sosnowiec. Występował dwukrotnie na mistrzostwach świata do lat 18 i trzykrotnie do lat 20. W pierwszej reprezentacji zaliczył mistrzostwa świata w Słowenii i na Ukrainie. W poprzednim sezonie w lidze rozegrał 45 meczów w których zdobył 4 gole i zaliczył 11 asyst.

- Zostanę na rok wypożyczony ze Stoczniowca. Mam wszystkie dokumenty podpisane przez prezesa spółki Pana Petrasza, wniosek o wypożyczenie i zmianę barw klubowych oraz jestem zgłoszony na listę transferową. Z tego co porozumiałem się ze Stoczniowcem, wypożyczenie ma być bezpłatne, ale Pan Petrasz jeszcze miał rozmawiać z prezesem Sanoka i ustalić szczegóły tego transferu. – dodaje Skrzypkowski.

 

- Drużyna z Sanoka poczyniła duże wzmocnienia, dlatego powinna grać o medale, choć nie wiem jakie będą wymagania trenerów i działaczy. Presja na pewno jest zbędna, dlatego taki zespół powinien sobie poradzić. Przynajmniej ja mam taką nadzieje. Zobaczymy w trakcie sezonu jak to będzie wyglądało – zakończył „Skrzypek”.

Ponadto od początku tygodnia z drużyną rozpoczął treningi Łukasz Bułanowski, reprezentant Polski do lat 18, wychowanek Legii Warszawa. Ma 197 wzrostu, waży 103 kg. 1 maja obchodził 18 urodziny.

W ostatnim sezonie w 1 lidze rozegrał 19 meczów w których zdobył 24 punkty za 10 goli i 14 asyst. Podczas ostatnich mistrzostw świata do lat 18 dywizji 1 rozgrywanych w Słowenii rozegrał 5 meczów, zdobywając 3 bramki – najwięcej z reprezentantów Polski. Gra na pozycji napastnika a ostatnio w lidze występował na pozycji obrońcy w parze z Mateuszem Wardeckim.

 

S. Królicki

www.hokej.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>