EKOBALL SANOK: Turniej z okazji DNIA DZIECKA

SANOK. Fundacja Promocji Sportu była organizatorem kolejnego turnieju – tym razem z okazji Dnia Dziecka dla klas drugich i trzecich sanockich Szkół Podstawowych. Prawie setka dzieci  urodzonych w r. 2001-2002, wspaniała walka, piękne mecze, radość ze zwycięstwa, płacz po porażkach – to wszystko miało miejsce wczoraj, (31.05.) na Orliku przy SP-4 w Sanoku.

Turniej z okazji Dnia Dziecka dla Najmłodszych Adeptów 700-501
Futbolu ćwiczących pod egidą Ekoball-u był podsumowaniem roku pracy oraz okazją do konfrontacji z rówieśnikami z innych sanockich szkół. Do turnieju przystąpiło 8 drużyn podzielonych na dwie czterozespołowe grupy. Najwięcej drużyn wystawiła ekipa SP-4 642-374 certification prowadzona przez Macieja Bukłada (trzy), Dariusz Fineczko (SP-1) posłał do boju dwa zespoły, pozostałe szkoły po jednej drużynie – Kazimierz Pastuszak (SP-3), Wojciech Mermer (SP-2), Grzegorz Pastuszak (SP-6).

Grupa A:
1m. – SP-4 (A), 9 pkt, 10-0
2m. – SP-3, 6 pkt, 6-1
3m. – SP-1 (B), 3 pkt, 4-3
4m – SP-4 (C) – 0 pkt, 0-16

Wyniki:
SP-4 (A) 7:0 SP-4 (C)
SP-1 (B) 0:1 SP-3
SP-4 (A) 1:0 SP-3
SP-1 (B) 4:0 SP-4 (C)
SP-4 (A) 2:0 SP-1 (B)
SP-4 (C) 0:5 SP-3

Grupa B:
1m. – SP-2, 0 pkt, 4-1
2m. – SP-1 (A), 6 pkt, 4-2
3m. – SP-4 (B), 1 pkt, 2-4
4m. – SP-6, 1 pkt, 1-4

Wyniki:
SP-1 (A) 0:1 SP-2
SP-4 (B) 1:1 SP-6
SP-1 (A) 2:0 SP-6
SP-4 (B) 1:2 SP-2
SP-1 (A) 2:1 SP-4 (B)
SP-2 1:0 SP-6

W grupie pierwszej zdecydowany prym wiodła drużyna SP-4, złożona z najlepszych piłkarzy klas trzecich. Wyróżniającymi graczami w tej drużynie byli Tomasz Matuszewski oraz Paweł Stańczak. Umiejętnościami dorównywał im piłkarz SP-3 – Adrian Milczanowski, strzelec wszystkich bramek dla swojej drużyny. W bezpośrednim pojedynku pomiędzy najlepszymi drużynami w tej grupie padł wynik 1-0 dla SP-4, dzięki czemu awansowali do finału z pierwszego miejsca w grupie.

Druga grupa miała o wiele bardziej zacięty przebieg, a większość spotkań kończyła się zwycięstwem jednej z drużyn różnicą zaledwie jednej bramki. Ostatecznie – i z pewnością sensacyjnie – zwycięzcą grupy okazał się zespół SP-2, który pokonał wszystkich przeciwników różnicą jednego gola. Prym wśród “Dwójki” wiódł Kacper Kopczak, który w wielkim finale doznał groźnie wyglądającej kontuzji po zderzeniu z bramkarzem SP-4.

Po rozgrywkach grupowych i “pączkowej” przerwie chłopcy przystąpili do rozegrania spotkań o poszczególne pozycje: siódmą, piątą, trzecią i pierwszą.

Zwycięsko z tych spotkań wychodziły następujące zespoły:
SP-6 3:0 SP-4 (C) – mecz o 7 miejsce
SP-4 (B) 0:0 SP-1 (B), karne 3:1 - mecz o 5 miejsce
SP-3 2:1 SP-1 (A) – mecz o 3 miejsce
SP-2 2:1 SP-4 (B) – finał

Wielki finał przyniósł nie lada emocje, a zdecydowanym faworytem nie tylko tego meczu, ale i całego turnieju byli piłkarze “Czwórki”. Piłka nożna jest między innymi dlatego pięknym sportem, że nie zawsze faworyci wygrywają, tak było i w tym przypadku. Po łatwym i niespodziewanym objęciu prowadzenia 2-0 przez “Dwójkę”, “Czwórka” przystąpiła do szturmu, jednak tylko raz udało się trafić do siatki, na remis zabrakło jednak czasu. W ostatniej akcji meczu groźnie wyglądającej kontuzji nabawił się Kacper Kopczak, bohater Zwycięzców, który wychodząc “sam na sam” z bramkarzem – zderzył się z nim, nabawiając się groźnie wyglądającej kontuzji. Na szczęście skończyło się tylko na “małym” rozcięciu, i dziś Kacper pojawi się już na treningu!

Po zakończeniu turnieju chłopcy ochłodzili “gorące głowy” lodami, drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca okazały puchar.

Arbitrem prowadzącym zawody był Pan Sędzia – Ryszard Denega.

Skład Zwycięzców (SP-2) – Bar Sebastian, Fedak Radosław, Florczak Dawid, Grządziel Wojciech, Jankiewicz Jakub, Kopczak Kacper, Kozioł Przemysław, Piecuch Bartłomiej, Przyboś Dominik, Stasiczak Jakub, Szul Wiktor, Tabor Kevin

WSZYSCY CHĘTNI (nie tylko uczestnicy turnieju) OD MIESIĄCA CZERWCA BĘDĄ MIEĆ MOŻLIWOŚĆ TRENINGU POD OKIEM TRENERA W WYSELEKCJONOWANEJ GRUPIE – EKOBALL ROCZNIK 2001-2002. Spotkanie z rodzicami Dzieci chętnych do gry w Żakach EKOBALL odbędzie się w najbliższy czwartek (2.06.) o godz. 18 w MECHANIKU.

Serdecznie zapraszamy!

FOTO: Bogdan Rajtar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>